Strona główna
W górę

 
 
pudełko
pudełko
pudełko

Do nowej generacji krokodyli E94 (od 2018 r.), Tillig oferuje „fabryczny” dekoder dźwiękowy IntelliSound 4 Minidecoder (33230) firmy Uhlenbrock o nr katalogowym 66053. Postanowiłem taki dekoder zastosować w swojej E94.
Na załączonych obok zdjęciach przedstawiam otrzymane pudełko z dekoderem wraz z zawartością. Sam dekoder Next 18 wraz z głośniczkiem i komorą rezonansową są maleńkie, ale pudełko wypełnia plik ulotek, jedna od Tilliga to instrukcja montażu, pozostałe to bardzo szczegółowy opis dekodera.
Poniżej zamieszczam skany ulotek.
 

skan skan skan skan  
Ulotka 1  
skan skan  
Ulotka 2  
skan skan skan skan skan skan skan skan skan skan
Ulotka 3  
skan skan  
Ulotka 4  
skan skan  
Ulotka 5  
 
Oryginalna strona z opisem instalacji dekodera  Tillig  [DE], ( Kopia lokalna ).
 
Krok 1
  • Aby zdemontować model, najpierw zdejmujemy przednie osłony („noski”). Są zatrzaskiwane z boku. Zaleca się „podważyć” nosek płaskim przedmiotem. Następnie górną część lokomotywy można odciągnąć od ramy mostu do góry. To też jest zatrzaśnięte z boku.

zdjęcie  
Krok 2
  • Aby udostępnić miejsce na instalację głośników, płyta główna musi być teraz zdemontowana. W tym celu poluzuj śrubę mocującą płytkę drukowaną i odchyl ją. Podczas tego kroku upewnij się, że żadne z lutowanych połączeń kablowych nie urywa się.

zdjęcie  
Krok 3
  • Na spodzie płytki znajdują się obszary stykowe dla podłączenia głośnika. Sprężyny stykowe głośników muszą być teraz wygięte do góry.

zdjęcie  
Krok 4
  • Zaleca się zamocowanie głośnika w kapsule dźwiękowej za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Po zamontowaniu głośnika, płytkę drukowaną ponownie przykręcamy. Na koniec usuwamy zaślepkę analogową z gniazda Next18 płytki PCB i podłączamy dekoder dźwięku. Aby zamontować lokomotywę, wykonujemy operacje z kroku 1 w odwrotnej kolejności.

zdjęcie zdjęcie
 

Na zdjęciu obok, porównanie zainstalowanego dekodera 66053 (góra) z wcześniej zainstalowanym dekoderem jazdy Zimo (dolna część zdjęcia).

zdjęcie  

Więcej:
[  Top  |  Powrót ]