Budka
Nastawnia Budka Strażnica Parowóz Pm36 Modraki

Strona główna
W górę
Elementy
Szablony

 

(c) Artur Czartowski
GDAŃSK
acz@olicom.dk

Model nie należy do trudnych. Do budowy modelu należy zgromadzić nastepujące przybory i materiały : ostre nożyczki, nożyk lub ocieta żyletka, twardy dobrze zatemperowany ołówek, linijka (najlepiej metalowa lub z metalową wkładką), arkusze kartonu o grubooci 0,5mm i 1mm. Do klejenia można stosowac kleje nitrocelulozowe, Hermol, Butapren (należy pamietać o tym, że ten klej wąże na stałe po sklejeniu i nie pozwala na poprawki). Do klejenia dużych powierzchni i podklejania tektury dobrze nadaje sie klej Wikol.

OPIS BUDOWY

Elementy oznaczone * należy podkleić kartonem o grubości 0,5 mm. Elementy oznaczone ** należy podkleić kartonem o grubości 1 mm. Obszary oznaczone symbolem x należy wyciąć.

Element 1 Ściany sklejamy w formie pudełka a następnie podklejamy części 1d, 1e, 1f, 1g i 1h w odpowiednich miejscach, wycinając uprzednio otwory.
UWAGA ! Okna można wykonać jako przeszklone. Należy wyciąć szyby i tak przygotowany element podkleić folią przeźroczystą.
Element 1a Podłoga, podklejamy katonem 0,5 mm i przyklejamy do el.1.
Elementy 1b i 1c Dach, sklejamy i przyklejamy do el.1 tak aby wystawał oznaczony brzeg.
Element 1i Barierka, należy skleić i przykleić do el.1 w oznaczonym miejscu. W narożniku przy końcu barierki należy przykleić element wykonany zgodnie z szablonem I.
Element 1j Komin wentylacyjny, należy skleić i przykleić do el.1b w oznaczonym miejscu.
Element II Piorunochron. Należy wykonać z cienkiego drutu zgodnie z szablonem II

W białych kwadratach należy umieścić oznaczenie budki. Współczynniki przeskalowania dla uzyskania planów w podziałce :

HO(1: 87) - 114,94%
TT(1:120) -  83,33%
N(1:160) -  62,5%

UWAGA !
Dla podziałek TT i N stosujemy do podklejania tekturę lub karton o mniejszej grubości. Dla podziałki HO można stosować tekturę lub karton o takiej grubości jak dla skali 1:100.

Pliki w formacie Corel Draw (*.CDR)
BDR01_O.ZIP (16 Kbytes) BDR01_O .ZIP OPIS
BDR01_PS.ZIP (17 Kbytes) BDR01_PS.ZIP PLANY i SZABLONY

 

Artur Schwartz, Ostatnia zmiana - 19 lip 2009