ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2013 / 2014
 
   [SP 9] Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Małego Trójmiasta Kaszubskiego

W dniu 7 czerwca 2014r. w prywatnej szkole im. T. Halika w Redzie odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Turniej organizowany był z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii dla dzieci urodzonych w latach 2004, 2005 i 2006. W zawodach udział wzięło 6 drużyn. Nasza szkoła zajęła II miejsce w turnieju.

Gratulacje dla najmłodszych zawodników naszej szkoły, uczniów klas I-III: Marka Tomaszewskiego, Mateusza Sadowskiego, Kamila Dysarza, Aleksa i Oskara Borchmann, Bartosza Żywickiego, Kacpra Walczyka oraz trenera Ziemowita Bernatowicza.

[#303]  as, 07.06.2014 09:36 
   [SP 9] Konkurs pięknego czytania

Dnia 6 czerwca 2014 roku odbył się konkurs pięknego czytania przeznaczony dla klas drugich. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów wyłonionych w etapie klasowym. Drugi etap konkursu przeprowadziła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Idziak, Joanna Cholawo. Uczniowie po wylosowaniu tekstów mieli czas na ciche zapoznanie się z treścią. Uczestnicy konkursu kolejno czytali głośno fragmenty tekstów dostosowane stopniem trudności do wieku uczestników konkursu. Każdy czytał przez 2 minuty. Przy ocenie czytania brano pod uwagę: poprawność, tempo, płynność, wyrazistość, natężenie głosu, reakcję na znaki interpunkcyjne oraz logiczne zasady akcentowania. Organizatorzy konkursu przydzielali od 1 do 5 punktów za każdy aspekt czytania.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów. Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:

 1. miejsce: Iga Leszczyńska, klasa 2 a
 2. miejsce: Marcelina Eliasz, klasa 2a i Julia Derc, klasa 2e
 3. miejsce: Igor Grzybowski i Emilia Baran, klasa 2b

Wszystkim biorącym udział w konkursie, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy!

Joanna Cholawo i Elżbieta Idziak

[#296]  jk, 06.06.2014 08:55 
   [SP 9] Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Szkół Podstawowych

W dniu 4.06.14 w Gniewie został rozegrany Finał Wojewódzki Siatkówki Plażowej w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych. Wśród 12 najlepszych zespołów znalazł się również zespół SP NR 9 w Rumi. Siatkówka plażowa rozgrywana jest wg trochę innych zasad niż halowa. W drużynie grają tylko dwie zawodniczki. Rumską „9” reprezentowały Julia Trościanko i Paulina Damaske pod trenerskim okiem Roberta Sawickiego.

Dziewczęta grały świetnie wygrywając swoje kolejne mecze doszły do Finału, w którym minimalnie przegrały z drużyną UKS Jasieniak Gdańsk (z którym wygrały we wcześniejszej rundzie). Ostatecznie Julia i Paulina zostały vice mistrzyniami województwa pomorskiego. 

Paulinie i Julii oraz trenerowi gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce - UKS Jasieniak Gdańsk
 2. miejsce - SP 9 Rumia
 3. miejsce - Starogard Gdański

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#287]  ewg, 04.06.2014 06:25 
   [SP 9] Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Szkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Głównym celem Szkolnego Turnieju Wiedzy o BRD było propagowanie wiedzy o bezpiecznych zgodnych z przepisami zachowaniach w ruchu drogowym. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny z klas IV-V.

I etap odbył się 3 czerwca 2014r. Uczniowie rozwiązywali test, w którym mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i zagadnień dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki turnieju ostatecznie rozstrzygnięto podczas II etapu (5 czerwca 2014r.), gdzie uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód, wykazując się umiejętnościami technicznymi.

Wyniki turnieju:
 1. miejsce kl. Va – 196 pkt.
 2. miejsce kl. Vf – 169 pkt.
 3. miejsce kl. IVa – 165 pkt.
 4. miejsce kl. IVd – 164 pkt.
 5. miejsce kl. IVe – 163 pkt.
 6. miejsce kl. IVc – 159 pkt.
 7. miejsce kl. Vc – 156 pkt.
 8. miejsce kl. IVf – 149 pkt.
 9. miejsce kl. IVb – 139 pkt.
 10. miejsce kl. Vd – 118 pkt.
 11. miejsce kl. Ve – 111 pkt.
Przejdź do galerii  Szkolny Konkurs o BRD

Organizatorami turnieju byli nauczyciele zajęć technicznych p. Weronika Syczak i p. Katarzyna Strunnik – Drabińska oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Artur Ziniewicz.

[#317]  jk, 03.06.2014 13:20 
   [II LO] Konkurs miesięcznika „Poznaj Świat”

W bieżący roku szkolnym uczennice klas drugich Aleksandra Kuba, Wiktoria Pawłowska, Karolina Bożek, Marta Bartelke i Oliwia Wojciechowska pod kierunkiem nauczycielki geografii pani Iwony Miłosz wzięły udział w konkursie miesięcznika „Poznaj Świat” na „Najciekawszy Park Krajobrazowy w Polsce”. Konkurs polegał na opisaniu wycieczki do wybranych miejsc wraz z uzasadnieniem wyboru, sporządzeniu mapki poglądowej oraz pakietu zdjęć z parku. W tekście należało w interesujący sposób przedstawić punkty pośrednie, najciekawsze miejsca na trasie, obiekty przyrodnicze i antropogeniczne.


Dziewczyny przedstawiły wycieczkę do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w tym do Rzucewa do nowo powstałego Parku Kulturowego „Osady Łowców Fok”. Spisały się doskonale. W nagrodę otrzymały dyplomy i dwa ostatnie numery czasopisma „Poznaj Świat”.

Gratulacje!

[#280]  oz, 03.06.2014 09:23 
   [SP 9] Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej

2 czerwca na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje szkół z Lęborka, Władysławowa, Żukowa oraz my, gospodarze turnieju. Po czterech godzinach zmagań na boisku nasza szkoła zajęła zaszczytne 1 miejsce w turnieju, gwarantując sobie tym samym awans do finałowych rozgrywek wojewódzkich.

Gratulacje dla zespołu w składzie: Jakub Krefft, Łukasz Socha, Bartosz Niedźwiedzki, Przemysław Plichta , Paweł Szajerka, Patryk Dydymski, Konrad Sienkiewicz, Kacper Synica, Dawid Zawitowski, Krystian Stawiasz, oraz trenera, mgr Ziemowita Bernatowicza.

[#285]  as, 02.06.2014 18:56 
   [SP 9] XI Otwarty Miting Brydża Sportowego Grand Prix - Rumia 2014

Dnia 31 maja i 1 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie Miejskiego Klubu Brydża Sportowego "Kaszubia" zorganizowało turniej dla młodzieży szkolnej w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Zawiązku Brydża Sportowego. Głównym odpowiedzialnym za turniej młodzieży był wice prezes Ryszard Zawadowicz.

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi wystawiła do zawodów dwie drużyny w składzie:

Kaja Miłek - kapitan klasa IV, Kuba Zduńczyk klasa III

Bartek Drabiński - kapitan klasa III, Maja Krukowska klasa III

Organizacyjnie odpowiedzialny był wicedyrektor szkoły Jacek Szyba.

Drużyna wystąpiła w okolicznościowych koszulkach z emblematem 60 - lecia miasta Rumi, które ufundował Urząd Miasta Rumi. W turnieju uczestniczyło26 zespołów z okręgu Gdańska, Sopotu, Gdyni, Skarszew, Pucka, Słupska, Wejherowa i Rumi. Turniej był jednocześnie etapem eliminacji do Mistrzostw Polski Polskiego Związku Brydża Sportowego. Rozpiętość wiekowa zawodników była od 9 do 19 lat.

Z przyjemnością informujemy, iż zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi byli wiekowo najmłodsi a pomimo tego zajęli 11 i 12 miejsce ogólne a 1 i 2 miejsce wiekowo, dlatego też uzyskali prawo do dalszych eliminacji Mistrzostw Polski. W ostrej rywalizacji brydżowej gdzie studenci i licealiści spotykali się z zawodnikami Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi trwała zażarta rywalizacja i Ci z pozoru młodsi nie odpuszczali pola o wiele starszym i doświadczonym rywalom. Świadczy o tym fakt iż para (studenci) w ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w rywalizacji przegrała z naszą parą. Satysfakcję budzi fakt, iż zawodnicy ze szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi otrzymali puchary i medale z rąk Wice burmistrza Miasta Rumi Leszka Kiersznikiewicza za zajęcie I i II miejsca dla najlepszej pary z Rumi. Od Pani Burmistrz Elżbiety Rogali - Kończak otrzymali okolicznościowe podziekowania. Jak w uroczystym przemówieniu zauważył Wiceburmistrz Miasta Rumi, cieszy się iż zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 9 godnie reprezentują nasze miasto a zawodnicy reprezentują jego byłą szkołę.

Dyrekcji Szkoły Nr 9 w Rumi składamy podziękowania za wkład pracy w szerzeniu popularności brydża sportowego i życzymy dlaszych sukcesów w eliminacjach Mistrzostw Polski Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Wiceprezes do spraw młodzieży Ryszard Zawadowicz

[#291]  jk, 01.06.2014 13:37 
   [SP 9] I edycja szkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu”

W czwartek 29 maja 2014r. w naszej szkole odbyła się I edycja szkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu”, opartego na znanym teleturnieju, który przygotowały p. Dorota Kalinowska i p. Agnieszka Kwolek. W roli zawodników wystąpili uczniowie klas VI, którzy zmagali się z trzema etapami konkursu. Odpowiadali oni na pytania przed szeroką publicznością, którą stanowili Dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie naszej szkoły. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, odwagą ale i refleksem. W ostatnim, finałowym etapie rywalizowały ze sobą dziewczęta.

Wyniki są następujące:

I miejsce Aleksandra Żuk kl. VIF (opiekun p. Ewa Kaszubowska)

II miejsce Inez Filipczuk kl. VIB (opiekun p. Dorota Kalinowska)

III miejsce Paulina Gmurska kl. VI C (opiekun p. Agnieszka Kwolek)

Zwyciężczyniom jak i reszcie zawodników gratulujemy! Obecne klasy piąte zachęcamy do udziału w zabawie w przyszłym roku!

Dorota Kalinowska

[#282]  jk, 29.05.2014 09:23 
   [SP 9] Przedstawienie Caritas

W dniu 27. maja 2014 r. grupa teatralna pn. ,,Teatralki” działająca przy świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Aleksandry Ossowickiej i Małgorzaty Szumachowskiej gościła w Centrum św. Faustyny – Caritas w Rumi. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Legenda o Sielawowym Królu”. To już kolejne – piąte spotkanie uczniów naszej szkoły w ramach współpracy z tą placówką. Takie wydarzenie zawsze spotyka się z miłym odbiorem wśród osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Przejdź do galerii  Przedstawienie Caritas

Podczas tej wizyty uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć różne pracownie, m.in. teatralną, krawiecką, malarską czy tkacką, w których powstają piękne i niepowtarzalne prace, których autorami są osoby niepełnosprawne. Była to dla naszych wychowanków ,,żywa” lekcja tolerancji i empatii wobec ludzi, którym należy się równe i godne traktowanie.

[#279]  as, 27.05.2014 16:40 
   [SP 9] Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego ‘The British Isles and Ireland’

W dniu 27.05.2014r. o godzinie 11.00, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego o tematyce kulturalnej i historycznej - ‘The British Isles and Ireland’.

 1. Szkoła Podstawowa nr 1 – opiekun – Bogusława Bistroń-Czyż.
  1. Wojciech Szopa
  2. Kulling Wiktoria
 2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie – opiekun – Bogumiła Drewek.
  1. Gruba Wiktoria
  2. Mojsiejenko Weronika
  3. Zymni Aleksandra
 3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi – opiekun – Natalia Pietrowska.
  1. Julia Tomczak
  2. Joanna Puchalska
  3. Aleksandra Surowiec
 4. Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi – opiekun – Dorota Kacprzycka, Beata Janeczko
  1. Bruno Piesiewicz
  2. Julia Specht
  3. Zofia Świątek
 5. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi – opiekunowie – Robert Stolarczyk; Barbara Kornath-Nowak, Maciej Ścigała
  1. Pupiec Marta
  2. Filipczuk Inez
  3. Sarna Julian

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w kolejności :

 1. Zofia Świątek,
 2. Julia Specht
 3. Bruno Piesiewicz
[#284]  jk, 27.05.2014 12:04 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.591.802