ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych w czasie zbliżających się ferii zimowych klasa II B i II D zaprezentowały apel pt.: ”Bezpieczne ferie”. Bez względu na to gdzie będziemy w czasie ferii, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku. Uczniowie klas drugich przedstawili kodeks postępowania w czasie ferii zimowych:

  1. Gdy wychodzicie na dwór ubierajcie się odpowiednio do pogody.
  2. Idąc w pobliżu drogi zachowajcie szczególną ostrożność, gdyż droga hamowania pojazdów jest znacznie dłuższa.
  3. Nie zjeżdżajcie na sankach i nartach z pagórków znajdujących się przy drogach lub rzekach.
  4. Dostosujcie się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodźcie w poprzek toru.
  5. Nie wchodźcie na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek, wykopów - pod wpływem ciężaru ciała lód może się załamać.
  6. Ślizgajcie się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach.
  7. Kulig organizujcie tylko pod nadzorem osób dorosłych.
  8. Zawsze wybierajcie bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów i torów kolejowych.
  9. Zawsze noście przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe – w okresie zimowym wcześnie zapada zmrok.
  10. Nie dołączajcie sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.


Anna Rogowska, Beata Kordaczuk

[#2006]  im, 09.02.2019 15:10 
   [SP 9] Stop nienawiści! Hejt stop!

1 lutego 2019 roku przebiegał w klasie III C pod hasłem : STOP NIENAWIŚCI ! HEJT STOP ! DZIELMY SIĘ DOBRYM SŁOWEM ! Dzieci rozmawiały z wychowawcą na temat przyczyn mowy nienawiści, hejtu oraz ich wpływu na życie oraz emocje człowieka. Mimo młodego wieku, uczniowie zdają sobie sprawę, że jest to zjawisko naganne, wobec którego nie można pozostawiać obojętnym. Często słowem można zranić drugiego człowieka bardziej niż bronią. Uczniowie klasy III C postanowili dzielić się dobrym słowem, wspierać innych pozytywną energią. Swoje pomysły wcielili w czyn. Powstała swoista tablica dobrej energii, gdzie można zyskać motywację i radość. Przy tworzeniu tablicy przyświecała nam myśl Matki Teresy - „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”. Weźmy je sobie do serca.Wioletta Peck–Stypułkowska

[#2005]  im, 09.02.2019 14:59 
   [II LO] Apel

Apel podsumowujący wyniki w nauce w I okresie

b.r. szkolnego w II LO

Przejdź do galerii  apel I

 

  Dziś, 8 lutego odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska naszego liceum. Apel poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Motywem przewodnim spotkania było podsumowanie wyników w nauce i podjętych przez szkołę działań w I okresie b.r. szkolnego. Cieszymy się z naszych sukcesów i chcemy się nimi podzielić. Od września do lutego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać liczne akcje charytatywne. Prężnie działał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz oraz Wolontariat - opiekunka pani Alina Treder. Wręczone zostały nagrody za udział w licznych konkursach międzyszkolnych i zorganizowanych przez SU. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zakładki OSIĄGNIĘCIA i KONKURSY oraz  AKTUALNOŚCI.  Znajduje się tam tabela sukcesów naszych uczniów. Puchary przechodnie za najwyższą frekwencję otrzymała klasa I a pani Marty Bartoszewskiej, natomiast za  najlepsze wyniki w nauce po raz kolejny klasa III a pani Doroty Dubiel - Stojek. Serdecznie gratulujemy. Apel był również okazją do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach. Stypendia wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i pan Mateusz Włodarski.

 

Ponieważ dzisiejszy dzień był ostatnim dniem nauki przed rozpoczynającymi się feriami, wszystkim uczniom życzymy  bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

[#2004]  am, 08.02.2019 13:37 
   [II LO] WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do galerii  SU

 

7 lutego odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Walka była wyrównana tak bardzo, że kandydatki Justyna Stawicka i Natalia Drusewicz miały tyle samo głosów. Odbyła się dogrywka. Ostatecznie przewodnicząca została Natalia Drusewicz, jej zastępcą Justyna Stawicka. Wszystkiego doglądali uczniowie klasy 2 a z panią Aleksandrą Andrachiewicz.

 

 

 

[#2003]  am, 08.02.2019 13:19 
   [II LO] BINGO

BINGO

Przejdź do galerii  bingo

 

6 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania; kilku uczniów w odpowiednim momencie krzyknęło Bingo, w zamian za co otrzymali słodką nagrodę. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne J Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2002]  am, 07.02.2019 09:09 
   [SP 9] [II LO] Otwarty nabór uczestników do projektu
Ja w Internecie - program
[#2001]  jk, 05.02.2019 15:00 
   [II LO] XII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 

 I ETAP

XII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Bezpieczne wakacje”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się 31 stycznia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut.  Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Głównym celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat działań podejmowanych przez Straż Miejską, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kształtowanie postawy charakteryzującej się odpowiedzialnością za zdrowie własne oraz innych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi Bezpieczne wakacje. Etap I był poprzedzony zajęciami w celu przybliżenia młodzieży problematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, treścią ustaw m.in. o lasach, zbiornikach wodnych, używkach.

 

DO ETAPU II DOSTAŁO SIĘ 12 UCZNIÓW. WYNIKI I NAZWISKA UCZESTNIKÓW DO WGLĄDU U KOORDYNATORA KONKURSU PANI KARINY HOŁA

ETAP II OLIMPIADY ODBĘDZIE SIĘ 28 LUTEGO O GODZINIE 10.00

   

 

[#1999]  am, 05.02.2019 08:04 
   [SP 9] XI Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

W Szkole Podstawowej Nr 6 w Rumi odbył się finał konkursu dla najlepszych wykonawców poezji anglojęzycznej z Rumi w kategorii klas II i III.Naszą szkołę reprezentowały dwie uczestniczki, które wygrały etap szkolny- z klas 3A oraz 2D. Serdecznie gratulujemy sukcesu i udanych występów.Hanna O. z kl. 3A zajęła trzecie miejsce w etapie miejskim konkursu.Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Joanna Fonfara-Gręziak, Grażyna Kossakowska

[#1998]  im, 04.02.2019 20:44 
   [II LO] STUDNIÓWKA

STUDNIÓWKA

Przejdź do galerii  studniówka

 

 

         26 stycznia b. r. klasy trzecie miały swój wielki dzień - STUDNIÓWKĘ. Teraz zostało im sto dni ciężkiej pracy. Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło po Waszej myśli!

 

[#1997]  am, 04.02.2019 14:15 
   [II LO] W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

Przejdź do galerii  oczyszczalnia

30 stycznia uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w warsztatach w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Dębogórze, należącej do Okręgowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z siedzibą w Gdyni. Oczyszczalnia zaliczana jest do najnowoczesniejszych w kraju.Uczniowie wysłuchali wykładu nt. fizyko – biologicznych metod oczyszczania ścieków oraz zwiedzili zakład. Zapoznali się z zasadami jego funkcjonowania oraz poznali drogę, jaką pokonują ścieki od ujęć kanalizacyjnych, do miejsca ich oczyszczenia. Koordynatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Opiekunowie: panie Małgorzata Słowińska i Anna Młodzikowska – Zachar.

 

[#1996]  am, 01.02.2019 12:15 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.444.909