[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [II LO] SPRZĄTANIE ŚWIATA W II Liceum Ogólnokształcącym

SPRZĄTANIE  ŚWIATA 

W  II  Liceum Ogólnokształcącym

 

 

15 września po raz kolejny nasi uczniowie włączyli się do akcji Fundacji Nasza Ziemia – Sprzątanie Świata.   Tegoroczna akcja ruszyła pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej celem było zwrócenie uwagi, iż w rzeczach nazywanych niepotrzebnymi odpadami, drzemie wartościowy surowiec, który może być użyty po raz kolejny.   Należy współuczestniczyć i włączać się do działań na rzecz czystego środowiska.

 Klasy II LO z opiekunami, zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne wyruszyły na ulice naszego miasta i przystąpiły do porządkowania chodników, pasów zieleni oraz do monitorowania ulic naszego miasta, okolicznych łąk, terenów zielonych. 

 

[#1578]  am, 04.10.2017 08:07 
   [II LO] "PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM"

"PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM"

Przejdź do galerii  wolontariat

 

Jak co roku we wrześniu nasi wolontariusze rozpoczęli współpracę z BANKIEM ŻYWNOŚCI włączając się w zbiórkę żywności dla potrzebujących dzieci. W dniu 29.09.2017 r. w akcji "PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM" uczestniczyły uczennice klas I i II: Wiktoria Graf , Natalia Górska, Natalia Skrzypek, Weronika Małgorzewicz, Veronika Hordieieva, Martyna Kuchnowska, Klaudia Pietrzak, Wiktoria Jakubowicz, Karolina Tomoń, i Daria Malczewska.

Wolontariuszkom bardzo dziękujemy

[#1576]  am, 01.10.2017 08:06 
   [SP 9] VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 29.09.2017r. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi brała udział w kolejnym Święcie Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem tej akcji w szkole była Pani A. Kwolek oraz Pani Anna Nowakowska. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Osoby, które w tym dniu zdały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia mogły uzyskać tytuł MT EXPERT. Od 25.09.2017r. uczniowie przypominali sobie tabliczkę na lekcjach matematyki biorąc udział w różnych zabawach edukacyjnych: „Hasło dnia”, „Spacery matematyczne”, „Marmur”. W piątek 29.09.2017r. uczniowie klas IV podczas lekcji mogli zdać egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskać certyfikat MT EXPERT, a uczniowie klas starszych, podczas przerw. Zgodnie z hasłem akcji: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” w tym dniu do egzaminu przystąpili również dorośli: nauczyciele i rodzice. Wszyscy chętnie wzięli udział w naszej zabawie i uzyskali z rąk dzieci certyfikaty MT EXPERT.

A.Kwolek

[#1583]  jk, 29.09.2017 10:48 
   [SP 9] Europäischer Tag der Sprachen – Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w tym tygodniu na lekcjach języka niemieckiego uczniowie zdobywali i testowali swoją wiedzę na ośmiu stanowiskach samodzielnego uczenia się. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów europejskich poznając wiele interesujących ciekawostek dotyczących języków obcych. Uczniowie zmierzyli się z palindromami, czyli wyrażeniami brzmiącymi tak samo, kiedy czytamy je od lewej do prawej strony oraz od prawej do lewej strony, jak również z najdłuższymi wyrazami oraz łamańcami językowymi w języku niemieckim, polskim, angielskim i czeskim. Ponadto uczniowie poznali alfabet gotycki i rozszyfrowywali hasła zapisane w tym alfabecie. Kolejnym wyzwaniem czekającym na uczniów na stacjach było dopasowanie flag oraz języka urzędowego do krajów europejskich. Uczniowie przekonali się, że również zwierzęta mieszkające w różnych krajach europejskich komunikują się ze sobą w różnych językach. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość nauczenia się powitań w wielu językach europejskich oraz poznali nazwy krajów europejskich w języku migowym.

Nauczyciele języka niemieckiego

Dorota Zaklikowska – Karczyńska Marta Kontna

[#1574]  jk, 28.09.2017 12:11 
   [SP 9] Europejski Dzień Języków

Dnia 26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków (EDJ). W związku z tym zespół anglistów przygotował kilka atrakcji mających na celu podkreślenie różnorodności językowej i kulturowej naszego kontynentu oraz promowanie nauki języków obcych. Uczniowie wzięli udział w następujących zadaniach:

• „wspólne kolorowanie” grafitti na ścianie

• KONKURS na tradycyjny strój krajów europejskich

• „Tattoo” - malowanie twarzy (flagi)

• słuchanie tradycyjnej muzyki krajów europejskich

• „English breakfast” ( poczęstunek: tosty z dżemem)

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i inicjatywą, wszystkim towarzyszyła dobra zabawa!! Zainteresowanych zapraszamy do galerii!!! 

Iwona Switońska

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Języków

 

[#1584]  jk, 27.09.2017 12:03 
   [II LO] Europäischer Tag der Sprachen Europejski Dzień Języków Obcych

Europäischer Tag der Sprachen

Europejski Dzień Języków Obcych

Przejdź do galerii  J. OBCE

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w tym tygodniu na lekcjach języka niemieckiego uczniowie zdobywali i testowali swoją wiedzę naośmiu stanowiskach samodzielnego uczenia się.  Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów europejskich poznając wiele interesujących ciekawostek dotyczących języków obcych. Uczniowie zmierzyli się z palindromami, czyli wyrażeniami brzmiącymi tak samo, kiedy czytamy je od lewej do prawej strony oraz od prawej do lewej strony, jak również z najdłuższymi wyrazami oraz łamańcami językowymi w języku niemieckim, polskim, angielskim i czeskim. Ponadto uczniowie poznali alfabet gotycki i rozszyfrowywali hasła zapisane w tym alfabecie. Kolejnym wyzwaniem czekającym na uczniów na stacjach było dopasowanie flag oraz języka urzędowego do krajów europejskich.  Uczniowie mieli możliwość nauczenia się powitań w wielu językach europejskich oraz poznali nazwy krajów europejskich w języku migowym. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązali quiz sprawdzający ich wiedzę na temat języków europejskich.

Nauczyciele języka niemieckiego

Dorota Zaklikowska – Karczyńska

Marta Kontna

 

[#1573]  am, 27.09.2017 09:21 
   [SP 9] Spotkanie Globalnego Klubu Przyrodniczego z chiropterologiem

W dniu 20.09.2017 odbyły się zajęcia Globalnego Klubu Przyrodniczego na temat nietoperzy. Zajęcia prowadził biolog - Jarosław Wrosz. Opowiadał o różnych gatunkach nietoperzy, które żyją w Polsce i za granicą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ciekawych rzeczy oraz zgłębiali tajemnice tych wspaniałych zwierząt. Nie obyło się oczywiście bez obejrzenia filmów o życiu tych cudownych ssaków nakręconego prze patrona naszego klubu D. Attenborough. Kiedy nastała zupełna ciemność zajęcia przeniosły się na świeże powietrze. Wraz ze specjalistycznym sprzętem (detektorem), pod opieką pani K. Drabińskiej wyruszyliśmy na poszukiwanie naszych skrzydlatych przyjaciół. Odnaleźliśmy kilkanaście nietoperzy, ale tylko 3 udało nam się zobaczyć. Pan Jarek powiedział nam, że prawdopodobnie były to 2 karliki drobne i 1 mroczek późny. Pogoda nam sprzyjała, a zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Cały Globalny Klub Przyrodniczy ma nadzieję, że pan Jarek poprowadzi jeszcze kiedyś takie zajęcia.

Zuzanna Jaskuła

Zofia Gawinecka

[#1575]  jk, 20.09.2017 12:18 
   [SP 9] Pociąg do edukacji - informacje dla rodziców.

Projekt pn. „Pociąg do edukacji - podniesienie jakości edukacji poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych wśród uczniów i kwalifikacji nauczycieli” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Gmina Miejska Rumia jest Beneficjentem wsparcia, które jest przekazane na placówki oświatowe, uczniów i nauczycieli szkół, których organem prowadzącym jest Gmina. 

Pliki do pobrania

[#1572]  jk, 11.09.2017 14:58 
   [SP 9] Super przedszkolaki w Rumi

„Super przedszkolaki w Rumi

- podniesienie jakości edukacji przedszkolnej"

 

Projekt pn. „Super przedszkolaki w Rumi - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Głównym celem Projektu jest poprawa jakości edukacji ogólnej i przedszkolnej w Gminie Miejskiej Rumia oraz zwiększenie liczby trwałych miejsc edukacji przedszkolnej.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

1)    Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami (zajęcia dodatkowe): skierowane do dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii o wczesnym wspomaganiu;

2)    Zajęcia logopedyczne (zajęcia dodatkowe): skierowane do dzieci ze znacznymi wadami wymowy;

3)    Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne (zajęcia dodatkowe): pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci w oparciu o zdiagnozowane problemy, potrzeby i/lub indywidualne programy;

4)    Zajęcia komputerowe (zajęcia dodatkowe): skierowane do wszystkich dzieci wychowania przedszkolnego;

5)    Zajęcia z j. angielskiego (zajęcia dodatkowe): skierowane do wszystkich dzieci wychowania przedszkolnego;

6)    Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla rodzin: pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodziców / rodzin w zakresie stwierdzonych deficytów w relacjach rodzic-dziecko.

 

Dziecko uczęszczające na zajęcia dodatkowe (w jego imieniu rodzic, opiekun prawny) powinien wypełnić i złożyć do koordynatora przedszkolnego wszystkie n/w dokumenty (kliknij dokument, by go pobrać):

 Szczegóły i informacje:

 

Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu, pani Elżbieta Kozakiewicz.

Komplet dokumentów należy składać do dnia 20 września 2017 r.

[#1571]  dh, 08.09.2017 10:00 
   [SP 9] Harmonogram płatności za posiłki (obiady) w 2017 roku

Harmonogram płatności za posiłki (obiady) w 2017 roku w miarę możliwości uprasza się o odliczone pieniądze Opłaty za posiłki w Zespole Szkół Ogólnokształcącym dokonywane przelewem realizować do 25 poprzedzającego miesiąca.

Wrzesień 2017r

15 dni x 3,20 = 48,00 zł

Pażdziernik 2017r

22 dni x3,20 =70,40 zł

[#1570]  jk, 07.09.2017 15:07 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 948.609