[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2016 / 2017
 
   [SP 9] Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Informacje dla rodziców

Na podstawie Uchwały Nr XXXII/366/2017 Rady Miejskiej Rumi z dnia 9 lutego 2017 roku w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60) uchwalono, co następuje:

Z dniem 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Rumi
rozpocznie działalność jako ośmioletnia szkoła podstawowa.

 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka, z siedzibą w Rumi, przy ul. Świętojańskiej 11 włącza się do Szkoły Podstawowej Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących z siedzibą w Rumi, przy ul. Stoczniowców 6.
 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi zakończy działalność z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Zgodnie z przepisami wprowadzającymi – Prawo oświatowe art. 204 określa organ prowadzący do dnia 15 kwietnia 2017 r. terminy rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Uprzejmie informuję, że od 1 września 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi będzie funkcjonowała w dwóch budynkach:

 • ul. Stoczniowców 6:
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; II; III; IV; V; VI; VII (w tym klasy matematyczne i sportowe)
   oraz
  • II Liceum Ogólnokształcące – klasy I – III;

   
 • ul. Świętojańska 11 :
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; IV; VII,
  • klasy gimnazjum II; III.

 •  

Więcej...

Dyrektor ZSO Lucyna Oglęcka

[#1410]  as, 31-08-2017 20:59 
   [II LO] ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w II Liceum Ogólnokształcącym

ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

w II Liceum Ogólnokształcącym

Przejdź do galerii  zakończenie

 

Przejdź do galerii  zakończenie2

           

             23 czerwca 2017 r. społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny. Gościliśmy pana Ariela Sinickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi, panie Karolinę Rydzewską, Przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania oraz Magdalenę Mrowicką, Przewodniczącą Komisji Samorządowej Rady Miejskiej Rumi.Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor  Aleksandra Zarzycka. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz wychowawcy, panie Dorota Dubiel – Stojek, Teresa Kurc, Karina Hoła – opiekun grupy mundurowej i klasy mundurowej oraz pan Leszek Kiersznikiewicz.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne. Najwyższą średnią w szkole może poszczycić się Anna Janowska z kl. II a, jedna z nominowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Uczniów z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem nagrodzili nasi goście z Rady Miejskiej Rumi.

 Szczególnie gorąco wyróżniono pracę społeczną i pomoc potrzebującym naszych WOLONTARIUSZY, którzy uczestniczyli w różnych projektach i  przedsięwzięciach, często w dniach wolnych od nauki, w ferie i weekendy. Akcje charytatywne wspierały panie Alina Treder, Aleksandra Andrachiewicz i Teresa Brunath.

Pani dyrektor Lucyna Oglęcka podziękowała Rodzicom za wsparcie i całoroczną współpracę.

 Wyróżniono uczniów za udział w licznych przedsięwzięciach, akcjach, konkursach m.in. Martynę Kuchnowską,  laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o ,,Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Wiosna, ach to Ty!”, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Opowiedzieć świat” – edycja 2017 organizowanego przez Uniwersytet Marii  Skłodowskiej – Curie w Lublinie. Martyna, która wraz ze swoim opiekunem, panią Dorotą Dubiel – Stojek, osobiście odebrała nagrodę w Jaworznie na Śląsku, zaprezentowała swój wiersz. Mogliśmy też wysłuchać fragmentu powieści kryminalnej, nagrodzonej w konkursie literackim organizowanym przez Stację „Kultura” w Rumi - Festiwal Afera Kryminalna autorstwa Anny Janowskiej i Anny Gwiazdy; opiekunem merytorycznym uczennic był pan Mateusz Włodarski. Uczennica kl. I b Natalia Skrzypiec wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy mundurowej uczestniczyli w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych, który odbył się  podczas Targów Pro Defense w Ostródzie. Natalia zdała obszerną relację z tego wydarzenia. Opiekunami na targach byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego pani Alina Treder i pan Zbigniew Ciesielski.

 Kilkuletnią tradycją szkoły jest wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Oba trafiły do klasy I a, której wychowawczynią jest pani Dorota Dubiel – Stojek. Była też okazja do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach.  

  Dziękujemy panu Mateuszowi Włodarskiemu za przygotowanie podsumowania roku szkolnego 2016/2017.

Całej Społeczności Szkolnej życzymy udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 

 

[#1558]  am, 25-06-2017 12:53 
   [SP 9] Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Po miesiącach wytężonej nauki oraz innych działaniach oświatowych, ekologicznych, kulturalnych, krajoznawczych i charytatywnych uczniowie naszej szkoły uroczystą galą na sali gimnastycznej zakończyli rok szkolny 2016/2017. Uczniowie z klas I – VI, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i odnieśli sukcesy w konkursach matematycznych, polonistycznych, przyrodniczych, ekologicznych, fotograficznych, plastycznych i sportowych odebrali słowa uznania i nagrody. Zamykając rok szkolny dyrektor Lucyna Oglęcka prosiła, aby na wakacjach uczniowie byli ostrożni oraz życzyła interesujących podróży, a przede wszystkim zasłużonego odpoczynku. Podziękowania otrzymali Rodzice, którzy wspierali działania szkoły i aktywnie uczestniczyli w jej życiu. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie i nauczyciele udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania, na których odebrali świadectwa.

Przejdź do galerii  Zakończenie roku szkolnego

 

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

Iwona Maćkowiak

[#1557]  im, 24-06-2017 14:46 
   [II LO] WAKACYJNY KONKURS

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE FILMOWYM POD HONOROWYM PATRONATEM MSWiA.

SZCZEGÓŁY NA ZAŁĄCZONYM PLAKACIE.

[#1550]  am, 23-06-2017 12:59 
   [SP 9] [II LO] UWAGA! Konkurs filmowy!
[#1556]  jk, 23-06-2017 12:53 
   [SP 9] Rumska dziewiątka „Naukową Szkołą Ignacego”

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. W programie, którego celem jest zachęcenie dzieci do poznania nauk ścisłych poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie, wzięło udział prawie 3000 uczniów ze 159 szkół. „Być jak Ignacy” to program edukacyjny połączony z konkursem dla szkół podstawowych, które mogą ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza i nagrody. W tym roku tytuł trafił do placówek, których uczniowie przeprowadzili najciekawsze działania związane z promocją nauki i postacią Ignacego Łukasiewicza. Wszystkie zwycięskie projekty udowodniły, że wiedza zdobyta przez odkrywanie, eksperymentowanie i zabawę to najskuteczniejsza forma edukacji. Do Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przystąpiło 159 szkół podstawowych z całej Polski. W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami założyli koła naukowe, dzięki którym poszerzali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez twórców programu. Podczas wręczenia nagród w Muzeum Gazownictwa Fundacja PGNiG po raz pierwszy zaprezentowała specjalne mobilne laboratorium. Od września będzie odwiedzało szkoły, które wygrały w konkursie. Na pokładzie specjalnie zaadoptowanego autobusu będą odbywać się zajęcia dydaktyczne, pokazy, warsztaty, eksperymenty i projekcje filmów edukacyjnych. Szczegółowe informacje i wszystkie elementy składające się na program „Być jak Ignacy” dostępne są na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl. Zapraszamy także na profil programu na Facebooku: www.fb.com/bycjakignacy Program „Być jak Ignacy” został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Szkolny koordynator konkursu

Katarzyna Strumnik Drabińska

[#1553]  jk, 22-06-2017 16:24 
   [II LO] Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza

 Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza

           

Uczennice naszej szkoły Natalia Szymańska oraz Weronika Orłowska wraz z panią Aleksandrą Andrachiewicz w dniu 21 czerwca brały udział w Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza. Podczas forum odbyły się warsztaty "Zaprojektujmy działanie - warsztat działania i myślenia projektowego" podczas których uczennice wraz z kolegami z innych szkół zaprojektowali od podstaw działanie skierowane do swoich rówieśników.

 

[#1551]  am, 22-06-2017 13:25 
   [II LO] Zakończenie programu „Kultura bezpieczeństwa”

Zakończenie programu

„Kultura bezpieczeństwa”

         II Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Panie pedagog Anna Szyba i Karina Hoła prowadziły między innymi w bieżącym roku szkolnym zajęcia dotyczące przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, będące elementem tego programu.

[#1549]  am, 22-06-2017 12:32 
   [SP 9] Tydzień czytania legend morskich i kaszubskich

Tegorocznemu Tygodniowi Czytania Dzieciom, który trwał w dniach 5-9 czerwca, przyświecało hasło: "Poznajemy nasz region". Uczniowie klas I-VI wysłuchali w pierwszej kolejności wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, który tradycyjnie rozpoczyna akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, aby później zapoznać się z legendami kaszubskimi i morskimi. Tygodniowa kampania czytania 2016/2017 w naszej szkole odniosła sukces. Wszyscy chętnie włączyli się w nasze przedsięwzięcie, a dzieci z uwagą słuchały 8 wybranych legend. Oprócz czytania zorganizowano także quiz sprawdzający znajomość wysłuchanych legend. Łącznie udzielono 850 odpowiedzi. Z klas I-III udzielono ich 745, a z klas IV-VI 105. 12 czerwca odbyło się losowanie, a nagrody otrzymali:

z klas I- III:

 •  Hania Pade II b
 • Julia Kaczmarek III j
 • Emilka Szablikowska III h
 • nagroda dodatkowa- klasa III j

z klas IV-VI:

 • Ania Kowalska VI a
 •  Szymon Retur IV c
 •  Magda Górkowska V c
 • nagroda dodatkowa - klasa Vc

Mamy nadzieję, że ta akcja wpłynie na wzrost czytelnictwa wśród uczniów. A my będziemy czytać dalej, bo przecież mądre szkoły czytają dzieciom. Trzeba przyznać, że działo się naprawdę wiele i za to należą się podziękowania wszystkim, którzy zrozumieli ważność realizowanej akcji i aktywnie na nią odpowiedzieli.

Przejdź do galerii  Legendy

Edyta Jankowska- Giermek, Iwona Maćkowiak, Ewa Wodniczak, Karolina Bąkowska, Joanna Próchniak, Sylwia Jerzyk

[#1543]  im, 15-06-2017 11:42 
   [SP 9] Święto szkoły borchardowskiej w Strzebielinie

Dnia 14 czerwca jedna z naszych siostrzanych szkół - Szkoła Podstawowa w Strzebielinie Osiedlu obchodziła święto 30-lecia nadania imienia kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym oraz złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicami patrona szkoły. Następnie pani dyrektor szkoły, mgr Teresa Hinc zaprosiła na uroczystą akademię przygotowaną przez nauczycieli i dzieci placówki w Strzebielinie. Podczas gali nastąpiło przekazanie szkole nowego sztandaru. Na zakończenie uroczystości dzieci wzięły udział w Turnieju Morskim. Cała uroczystość miała również charakter morski. Wielokrotnie wspominano wybitną postać naszego wspólnego patrona. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka j.kaszubskiego, pani Edyta Jankowska-Giermek, wraz z córkami - Urszulą, uczennicą klasy III j i Natalią, uczennicą klasy VI a.

Edyta Giermek

[#1554]  jk, 14-06-2017 16:29 

Dnia 7.10.2014 nasze miasto obchodzi 60 urodziny.
Szczegóły SP 9
Szczegóły II LO

Rumska Karta Dużej Rodziny
Szczegóły ...

14 cze 2016 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 607.782