[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2016 / 2017
 
   [SP 9] Grupa 0E z wizytą w piekarni " U Skierki"

Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni, przedszkolaki miały okazję zaobserwować na czym polega praca piekarza oraz proces wytwarzania chleba i bułeczek. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto do swoich wypieków, nadając im przeróżne, ciekawe kształty oraz wzbogacały ciasto zdrowymi dodatkami smakowymi takimi jak: pestki słonecznika, dyni, suszona żurawina i mak. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie dla naszych maluchów w związku z wdrażaniem do zdrowego odżywiania.

Przejdź do galerii  Piekarnia

Ewa Łągwa

[#1535]  im, 06-06-2017 15:11 
   [SP 9] Dzień Mamy i Taty w grupie 0E

Dzień Mamy i Taty w grupie 0 E upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały piosenki, których nauczyły się w ciągu całego roku oraz specjalnie przygotowany program artystyczny na tę uroczystość. Wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane prezenty. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali herby rodzinne zawierające najważniejsze pragnienia i marzenia dzieci. mam i tatusiów.

Przejdź do galerii  Dzień Rodziny

Ewa Łągwa

[#1534]  im, 06-06-2017 15:08 
   [SP 9] Wycieczka do ZOO grupy 0E

Wycieczka przedszkolaków z grupy 0 E do ZOO. Dzieciom dopisały humory i piękna pogoda. Jak zwykle towarzyszyli nam rodzice.

Przejdź do galerii  ZOO

Ewa Łągwa

[#1533]  im, 06-06-2017 15:06 
   [II LO] Centralny Zlot Klas Mundurowych w Ostródzie

Centralny Zlot  Klas Mundurowych  

Ostródzie

 

Przejdź do galerii  Ostróda1

 

Przejdź do galerii  Ostróda2

         W dniach 1 - 2 czerwca 2017r. grupa 20 uczniów z klas 1B i 2A  uczestniczyła w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych, który odbył się  podczas Targów Pro Defense w Ostródzie.  Młodzież miała okazję oglądać wystawy eksponujące  najnowocześniejsze  rozwiązania techniczne  i technologiczne. Jednakże idea ostródzkich targów to nie tylko wystawy, ale przede wszystkim forum do rozmów i dyskusji na temat bezpieczeństwa. Jest to wspólne spotkanie wojska, młodzieży z profilowanych klas mundurowych i firm produkujących sprzęt i uzbrojenie. Ciekawym doświadczeniem była Ścieżka Historyczno - Edukacyjna, na której mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak rozwijały się polskie siły zbrojne począwszy od bitwy pod Cedynią po najnowsze technologie kosmiczne. W drugim dniu uczniowie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód, w którym ambitnie rywalizowali z kolegami
z innych klas mundurowych w Polsce. Kontakty z firmami zbrojeniowymi i wojskiem były dla młodzieży ciekawym doświadczeniem, które z pewnością wpłynęło na wzmocnienie więzi i relacji między nimi. Po emocjach, które towarzyszyły uczniom na torze przeszkód był czas na lody i zwiedzanie Ostródy. Do Rumi wróciliśmy wieczorem zmęczeni ale pełni wrażeń. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Alina Treder i Zbigniew Ciesielski. 

 

 

 

[#1527]  am, 05-06-2017 10:32 
   [SP 9] Wizyta w salonie fryzjersko-kosmetycznym Natalia

W ramach realizacji bloku tematycznego, Poznajemy różne zawody, dnia 25 maja 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a złożyły wizytę w salonie fryzjersko-kosmetycznym Natalia. Celem wizyty było poznanie pracy fryzjera, a także urządzeń i przyborów, którymi posługuje się na co dzień. Pani Kasia oprowadziła gości po salonie, jednocześnie opowiadając o swojej pracy. Grupa obejrzała sprzęt fryzjerski oraz różne rodzaje kosmetyków używanych do pielęgnacji włosów. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, aby były piękne i zdrowe. W trakcie wykładu okazało się, iż nie tylko właściwa higiena oraz preparaty pielęgnacyjne są ważne, ale równie istotne jest zdrowe i zrównoważone odżywianie. Chętnym dziewczynkom panie praktykantki, Patrycja i Weronika, uczesały piękne warkocze i fantazyjne fryzury, chłopcy natomiast mogli pochwalić się misternie ułożonymi włosami. Wszyscy odwiedzający salon serdecznie dziękują za moc wrażeń, ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

 

Elżbieta Kozakiewicz

 

 

[#1524]  al, 04-06-2017 04:04 
   [SP 9] Z wizytą u Indian-Oa i Ob w wiosce Tipi Garden

Dnia 29 maja 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyły w wycieczce do wioski indiańskiej Tipi Garden w Gdyni. Położona w malowniczej okolicy, w otoczeniu lasów i pięknych terenów, osada indiańska zapewniła przedszkolakom mnóstwo atrakcji. Wizyta rozpoczęła się od pomalowania dziecięcych twarzy w barwy plemienne i przebrania w indiańskie stroje. W tipi wodza goście mieli możliwość obejrzenia przedmiotów codziennego użytku oraz dowiedzenia się o historii, zwyczajach, tradycjach i obrzędach Indian. Mali Indianie uczyli się strzelać z łuku, pokonywać tor przeszkód oraz jeździć na kucyku. Dzieci zaprojektowały i pokolorowały swój własny totem. Goście mieli również możliwość spotkać się w tradycyjnym wigwamie z plemiennym szamanem.  Ostatnią atrakcją, która czekała na dzieci w Tipi Garden było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy Indianie wrócili z wyprawy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i usatysfakcjonowani z niespodzianek, które nań czekały. W imieniu uczestników eskapady serdecznie dziękujemy Paniom, Małgorzacie Szumachowskiej i Agnieszce Wincenciak, za okazaną pomoc i życzliwość.

Elżbieta Kozakiewicz oraz Justyna Kulewitz

 

[#1523]  al, 03-06-2017 14:44 
   [SP 9] Zabawy matematyczne w klasie Ia

Gdy na lekcjach korzystamy z gier i zabaw – nawet słabsi uczniowie mogą polubić matematykę. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym – zabawę z nauką. Do przeprowadzenia niektórych gier i zabaw są niezbędne odpowiednie środki dydaktyczne.  My korzystamy z takich pomocy podczas dodawania, odejmowania i porównywania w zakresie 20 oraz liczenia dziesiątkami. Liczenie patyczkami do 100 to wcale nie taka trudna sprawa, choć długa i mozolna. Umożliwia zapamiętanie i uszeregowanie kolejnych dziesiątek. Patyczki matematyczne, których używamy, to łatwo dostępny materiał edukacyjny. Mogą posłużyć do liczenia, budowania figur (sześcian, ostrosłup), szukania zależności i wielu innych matematycznych czynności oraz układania imion.

Przejdź do galerii  Bryły, patyczki

Iwona Maćkowiak

[#1545]  im, 02-06-2017 19:52 
   [SP 9] Dzień Mamy w grupie 0a

W piątek, 02 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego 0a świętowały Dzień Mamy. Sala przedszkolna stała się sceną, na której przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wyrażając w ten sposób uczucia przywiązania, miłości, szacunku, a także wdzięczność za trud wychowania. Po części artystycznej, zakończonej gromkimi brawami, wręczyły mamom samodzielnie przygotowane upominki, serca z masy solnej oraz naszyjniki z koralików i makaronu. Na twarzach dumnych rodziców dało się zauważyć uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Przejdź do galerii  Dzień Mamy

Elżbieta Kozakiewicz

[#1542]  im, 02-06-2017 11:34 
   [SP 9] Turniej Przyrodniczy "Przyjaciele przyrody"

Dnia 24 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole III Turniej Przyrodniczy pod hasłem „Przyjaciele przyrody”. Uczniowie klas III wykonywali różne zadania i wykazywali się swoją wiedzą dotyczącą fauny i flory, zdrowego odżywiania oraz ekologii. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Gratulujemy uczniom udziału w turnieju.

Przejdź do galerii  Przyjaciele przyrody

Alicja Walczuk, Joanna Cholawo, Joanna Próchniak

[#1521]  im, 01-06-2017 21:04 
   [SP 9] Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe. Jeżeli zabawy w szkole, to koniecznie coś "extra", coś, na co normalnie nie mamy czasu czyli wycieczka do cukierni na lody. W tym dniu uczniowie klasy Ia uczestniczyli także w przedstawieniu „Komputer i książki” przygotowanym przez koło teatralne „Ortoludki” pod kierunkiem p. Alicji Bajurskiej. Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w dobrych humorach, a lody bardzo nam smakowały.

Przejdź do galerii  Dzień Dziecka

Iwona Maćkowiak

[#1547]  im, 01-06-2017 19:54 

Dnia 7.10.2014 nasze miasto obchodzi 60 urodziny.
Szczegóły SP 9
Szczegóły II LO

Rumska Karta Dużej Rodziny
Szczegóły ...

14 cze 2016 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 607.785