[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2016 / 2017
 
   [II LO] Lekcja w elektrociepłowni

Lekcja w elektrociepłowni

Przejdź do galerii  elektrociepłownia

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC  wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska

[#1471]  am, 11.04.2017 15:17 
   [II LO] Warsztaty w Oceanarium

Warsztaty w Oceanarium

 

Przejdź do galerii  Oceanarium

Wraz z klasą I a Liceum Ogólnokształcącego odwiedziliśmy Oceanarium w Gdyni i uczestniczyliśmy w warsztatach pt.: „Na ratunek wodzie". Obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy wykładu o roli wody oraz sposobach i motywach jej ochrony. A następnie poznaliśmy w laboratorium sposoby badania różnych parametrów wody. Dowiedzieliśmy się również dlaczego tak ważne jest aby były one właściwe. Zapoznaliśmy się też z przykładami różnych organizmów wodnych, podczas zajęć w sali ekspozycyjnej. 

Przy okazji wizyty w Gdyni nie mogło również zabraknąć pamiątkowej fotografii pod pomnikiem Szacownego Patrona naszej Szkoły - Teodora Józefa Konrada Korzeniowskiego.

 

 Małgorzata Słowińska

 

 

[#1472]  am, 11.04.2017 10:46 
   [II LO] Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Przejdź do galerii  przedszkole2

         Uczniowie klasy III a z nauczycielem p. Kariną Hoła w ramach zajęć z edukacji pedagogicznej przeprowadzili z dziećmi z przedszkola „Słoneczna Jedynka” kilkudniowe warsztaty ogólnorozwojowe. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy. Na zajęciach uczniowie klasy pedagogicznej wykazali się pomysłowością, kreatywnością, inicjatywą, wrażliwością i empatią.

 

Karina Hoła

 

[#1467]  am, 10.04.2017 15:27 
   [SP 9] Zaproszenie dla rodziców-20 IV 2017 roku o godzinie 17.00

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas korzysta z sieci codziennie, choć spędza w nim różną ilość czasu. Korzystają z niej osoby dorosłe, ale w równej mierze, albo i częściej także dzieci i młodzież. Bezpieczeństwo w sieci dotyczy wszystkich korzystających z niej osób. Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i TIK. W ramach projektu przygotowani przez fundację trenerzy – Emisariusze poprowadzą, także w naszej szkole zajęcia z uczniami, nauczycielami i uczniami. Dzieci i młodzież wezmą udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmocnią swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Odkryją też, jak wiele korzyści wynika z korzystania z Internetu. Nauczyciele spotkają się z trenerem, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologi, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji. Chcemy także bardzo serdecznie zaprosić Państwa na krótkie spotkanie z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, w trakcie którego dowiecie się, w jaki sposób możecie wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami. Zapraszam rodziców do udziału w spotkaniu w szczególności tych których dzieci brały udział w projekcie. Odbędzie się ono dnia 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 Projekt Cybernauci jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl. Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+” i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

Joanna Lelito psycholog szkolny
[#1466]  al, 10.04.2017 13:32 
   [SP 9] Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są radosne i kolorowe.

06 kwietnia 2017 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne” dla klas I-III i grup przedszkolnych. Organizatorami konkursu były p. Iwona Maćkowiak i p. Gabriela Theis. Na konkurs wpłynęło 68 prac plastycznych wykonanych dowolną techniką. Liczyła się pomysłowość, estetyka i bogactwo użytych materiałów. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, zaszczepienie szacunku dla dawnych tradycji i obyczajów związanych z obchodami tych świąt oraz pobudzenie inwencji twórczej i uzdolnień plastycznych. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa. Komisja wyróżniła 27 prac plastycznych w 3 kategoriach wiekowych. Małym artystom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Przejdź do galerii  Palmy

Iwona Maćkowiak, Gabriela Theis

[#1464]  im, 07.04.2017 19:49 
   [II LO] Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Przejdź do galerii  strzelnica

         W marcu klasa I b pod okiem instruktorów strzelectwa z klubu Neptun brała udział w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej w Kosakowie. Uczniowie podczas zajęć nabierali umiejętności koncentracji, panowania nad emocjami, ponadto wzmacniali charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczyli się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania się na strzelnicy.          

Karina Hoła

 

[#1463]  am, 07.04.2017 10:49 
   [SP 9] Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

4 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT. W trosce o ich dobro w oddziałach wychowania przedszkolnego zorganizowano zbiórkę darów pod hasłem „Najmłodsi chcą pomagać”. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na ich los.


Najmłodsi łącznie zebrali 30 kg suchej karmy, wiele puszek oraz saszetek, miski, smycze, obroże przeciwpchelne, legowiska i zabawki.


Zebrane dary zostały przekazane do Przytuliska w Dąbrówce. Wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy.

Karolina Lademann

[#1465]  im, 06.04.2017 19:22 
   [II LO] DEBATA w języku angielskim

DEBATA

w języku angielskim

Przejdź do galerii  debata w j. ang.

 

            30 marca na holu II LO odbyła się debata w języku angielskim. Temat  brzmiał : „Working abroad a curse or a blessing?”  Uczniowie klasy II a (Natalia Szymańska, Weronika Orłowska, Anna Janowska, Piotr Buczma) prezentowali zalety, a uczniowie klasy III a /b (Dariusz Kasperowicz, Paulina Sosińska, Oskar Miśniakiewicz, Szymon Awsiukiewicz) wady pracy za granicą. Funkcję marszałka pełnił Aleksander Balduaf, miejsce ekspertów zajęli p. Marta Kontna, p. Robert Solarczyk, p. Leszek Kiersznikiewicz. Uczniowie zaprezentowali  argumenty, odpowiedzieli na pytania przeciwników i ekspertów. Jury zdecydowało, że bardziej przekonująca była drużyna klas III.

Gratulujemy zarówno trafnych spostrzeżeń jak i umiejętności językowych.

Justyna Szymańska 

Jolanta Władkowska

[#1456]  am, 06.04.2017 09:37 
   [II LO] „Słoneczna Jedynka”

Pierwsza pomoc z przedszkolakami

ze „Słonecznej Jedynki”

Przejdź do galerii  przedszkole2

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez uczniów II LO zajęć warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z przedszkola „Słoneczna Jedynka”. Uczennice w składzie: Natalia Skrzypek, Weronika Małgorzewicz, Kinga Alicka i Paulina Piątkowska wraz z opiekunem p. Kariną Hoła uwrażliwiały i wyrabiały u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych zagrażających życiu i zdrowiu innych ludzi. Dzieci poprzez zabawę uświadamiały sobie, iż niesienie pierwszej pomocy jest bardzo ważne.

 

Karina Hoła

[#1455]  am, 05.04.2017 13:59 
   [II LO] Turniej Wiedzy Pożarniczej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W kolejnej edycji turnieju wiedzy pożarniczej organizowanej przez OSP w Rumi, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowały uczennice z naszego liceum w składzie: Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek i Izabela Grzenia. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą nt sprzętu strażackiego, zasad organizacji akcji ratowniczych oraz działalności systemu. Wykazując się specjalistyczną wiedzą zdobyły drużynowo II miejsce i indywidualnie III miejsce Weronika Małgorzewicz. Gratulujemy!

Karina Hoła

[#1454]  am, 05.04.2017 13:53 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 976.816