[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Konkurs Rodnô Mòwa - etap miejski

Dnia 13 kwietnia odbył się miejski etap konkursu recytatorskiego prozy i poezji kaszubskiej Rodnô Mòwa, w którym wzięły udział cztery uczennice uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego: Alicja Brozio z kl. Ie, Anna Rymon-Lipińska z kl. IIb, Pola Gohr z kl. IIIi oraz Julia Damaszke z kl. VIb. Nasza szkoła odniosła wielki sukces w Rumi

W kategorii klas I-III

Anna Rymon-Lipińska zajęła I miejsce

Pola Gohr - II miejsce

 

W kategorii klas IV-VI

Julia Damaszke zajęła I miejsce

Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym!!!

 

Przejdź do galerii  Konkurs Rodnô Mòwa - etap miejski

Edyta Jankowska-Giermek

[#1818]  egi, 13.04.2018 23:58 
   [II LO] V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny

 

V MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbył się V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny województwa pomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY: w kategorii klas VII Zuzanna Banaszek z kl. VII c, Natalia Bury z kl. VII a oraz Anna Sopiha z kl. VII d. Liceum reprezentowała Klaudia Peplińska z kl II a.

Poza częścią konkursową odbyły się wykłady i prezentacje. Prelegentki z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przedstawiły metody badania DNA oraz klonowanie roślin. Przedstawicielka Akwarium Gdyńskiego przedstawiła film dokumentujący życie bałtyckiej fauny.

Atmosfera była wspaniała i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.

 

Małgorzata Słowińska

 

[#1782]  am, 12.04.2018 13:21 
   [II LO] Warsztaty z doradcą zawodowym

Warsztaty z doradcą zawodowym

Przejdź do galerii  doradca zawodowy 2

 

 

W poniedziałek 09.04.2018 r. uczniowie klasy I b LO wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła trenerka doradztwa zawodowego pani Urszula Sierżant.

Licealiści uczyli się podejmowania decyzji w grupie, opracowywania strategii działania. W dalszej części zajęć zastanawiali się jakie czynniki wpływają planowanie ścieżki kariery zawodowej.

 

Dorota Kuchta

[#1781]  am, 12.04.2018 13:00 
   [II LO] Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Przejdź do galerii  o regionie

 

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni rozegrano finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentowała uczennica klasy II b  Natalia Skrzypek , która wykazała się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu, jakim jest stawek w gdyńskiej dzielnicy Obłuże.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

Halina Klajnszmit

[#1780]  am, 12.04.2018 12:53 
   [II LO] APEL PORZĄDKOWY

APEL  PORZĄDKOWY

Przejdź do galerii  apel2

 

 4 kwietnia, dyrekcja, grono nauczycieli oraz wszyscy uczniowie naszego liceum, spotkaliśmy się na apelu porządkowym, podczas którego nastąpiła wymiana różnych informacji. Na spotkaniu  panie dyrektor Lucyna Oglęcka i wicedyrektor Aleksandra Zarzycka poruszyły kwestię zajęć akademickich, zbliżającego się egzaminu maturalnego, frekwencji na lekcjach i bezpieczeństwa. Słowa podziękowań skierowała pani wicedyrektor w stronę WOLONTARIUSZY naszego liceum, którzy w Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrali ponad 800 kg produktów. W związku z wyborami nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, pani Aleksandra Andrachiewicz ogłosiła wyniki wyborów. Nowym przewodniczącym został Bartosz Hundrieser z klasy II b. Odchodzącym, Natalii Szymańskiej i Annie Gwieździe z klasy III a  złożono serdeczne podziękowania.

[#1779]  am, 12.04.2018 12:46 
   [SP 9] Godziny zebrań w klasach I - III w dniu 12 kwietnia 2018
[#1778]  jk, 10.04.2018 11:01 
   [SP 9] Zymk!

Przyszła wiosna,czyli zymk. Na lekcjach j.kaszubskiego uczymy się nazywać zwiastuny wiosny, opisujemy wiosenną pogodę i tworzymy piękne prace plastyczne. Oto nasz bocian - bòcón, motylek - mòtilk, ptaszek - ptôszk, kwiatek - kwiôtuszk, jaskółka - jaskùleczka, biedronka - lëtewka, żaba, pszczoła

 

Przejdź do galerii  Zymk!

Edyta Jankowska-Giermek

[#1823]  egi, 06.04.2018 14:38 
   [SP 9] Powitanie wiosny - turniej sportowy dla klas I-III „Bociany kontra Żaby"

Dnia 28 marca 2018 r. klasy młodsze na sportowo powitały nadejście wiosny. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – „żaby i bociany”. Pod okiem nauczycieli, a także rodziców przygotowali wcześniej stroje, rekwizyty, które miały odróżniać obie drużyny. W wyznaczonym dniu „zwierzątka” spotkały się na dużej sali gimnastycznej, aby w zdrowej rywalizacji wygrać przewodnictwo na wiosennej łące w roku 2018. Nad „bocianami i żabami” czuwały „Wiosenki” oraz nauczyciele. Dzieci rozpoczęły zabawę wspólnym śpiewem i powitaniem wiosny. Następnie rozpoczął się prawdziwy turniej „Żaby kontra Bociany”. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w następujących konkurencjach: „kreci tunel”, „żabie skoki”, „bieg w kaloszach ”, „jazda na hulajnodze”, „bieg z jajkiem”, „szukanie oznak wiosny” i w wielu innych dyscyplinach. Doping swoich drużyn był tak ogromny, że oba zespołu do samego końca walczyły o zwycięstwo. Po podliczeniu punktów okazało się, że był remis, co oznacza, że „ Bociany i żaby” zgodnie i wspólnie będą panować wiosną na łące. Na zakończenie rywalizacji Wiosenki- z grupy bocianów i Wiosenki- z grupy żab, pogratulowały sobie zgodnego współzawodnictwa i wymieniły się słodkimi niespodziankami, a „zwierzątka” zatańczyły wspólny taniec. Turniej przebiegał w bardzo życzliwej i i milej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ każdy brał udział w zabawie. Dziękujemy Julii, Natalii -uczennicom z klasy VII oraz nauczycielom za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas zabawy.

Przejdź do galerii  Turniej sportowy

Romualda Cieślińska, Sabina Joryn, Gabriela Theis, Alicja Walczuk, Jolanta Rafalska

[#1795]  im, 28.03.2018 18:48 
   [II LO] Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego

 

 

 

[#1470]  am, 28.03.2018 08:24 
   [II LO] WOLONTARIUSZE DOCENIENI

WOLONTARIUSZE DOCENIENI

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny i Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz Szefowa Sztabu WOŚP Jolanta Król złożyli wszystkim wolontariuszom WOŚP serdeczne podziękowania oraz wręczyli im dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Alicka, Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek, Paulina Drzeżdzon, Paulina Popko, Klaudia Kujawska, Katarzyna Lawryn, Natalia Drusewicz, Wiktoria Trella. Najwiekszą kwotę udało się zebrać Kindze Alickiej. Gratulujemy i dziękujemy.

[#1777]  am, 27.03.2018 10:27 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 976.818