[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2016 / 2017
 
   [SP 9] Konkurs kaszubski - sukces

Tak, jak w ubiegłym roku uczniowie uczęszczający na lekcje j.kaszubskiego wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowały: Anna Rymon-Lipińska z kl. Ib, Pola Gohr z kl. IIi, Julia Kaczmarek, Maja Winkler, Urszula Giermek z kl. IIIj oraz Julia Damaszke z kl. Vb.

W etapie miejskim zorganizowanym 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury "dziewiątka" zdobyła prawie wszystkie możliwe laury.

W kategorii I - III:

Urszula Giermek, kl. IIIj - I miejsce

Pola Gohr, kl. IIi oraz Maja Winkler, kl. IIIj - III miejsce

II miejsca nie przyznano

 

W kategorii IV - VI:

Julia Damaszke, kl. Vb - I miejsce

 

Ula, Pola oraz Maja reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu, zorganizowanym 24 kwietnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Urszula Giermek zdobyła III miejsce w powiecie

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź do galerii  Konkurs kaszubski - sukces

Edyta Jankowska-Giermek

[#1485]  egi, 24-04-2017 20:00 
   [II LO] III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

21 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentował uczeń klasy II a Nikodem Chwalisz, który wykazał się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawił prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu na Kaszubach.

 

Halina Klajnszmit

[#1479]  am, 24-04-2017 13:33 
   [SP 9] Wycieczka na basen

Zaraz po świętach 19 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę na krytą pływalnię MOSiR w Rumi. Uczniowie obejrzeli basen sportowy oraz zwiedzili miejsca, bez których obiekt nie mógłby istnieć i gdzie wolno przebywać jedynie pracownikom. Mogliśmy obejrzeć pracę skomplikowanych urządzeń: potężnych filtrów do czyszczenia wody, pomp i aparatury do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Dowiedzieliśmy się, że obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, a doskonałą wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z ozonowaniem. Wiemy, że pływalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w urządzenia ułatwiające im korzystanie z obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Hieronima Derdowskiego, orędownika sprawy kaszubskiej. Autora powiedzenia "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" oraz Józefa Wybickiego autora hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i mamie Wojtka za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie oraz przybliżenie tajników pływalni.

Przejdź do galerii  Wycieczka

Iwona Maćkowiak

[#1478]  im, 19-04-2017 19:32 
   [SP 9] Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Ścieżki po Polsce"

W dniu 4 marca 2017 r. odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematyczne "Ścieżki po Polsce" dla uczniów klas I-III. W tym roku do konkursu przystąpiło 93 uczestników z 31 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Manista, Agata Wojciechowska i Adam Tocha.

1. W kategorii indywidualnej zajęli następujące miejsca:

  • Mikołaj Manista – IV miejsce
  • Agata Wojciechowska – wyróżnienie
  • Adam Tocha – wyróżnienie

2. W kategorii zespołowej - IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Elżbieta Idziak

[#1480]  im, 15-04-2017 16:57 
   [SP 9] Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Nasi najmłodsi z oddziału wychowania przedszkolnego D i F wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego EDU - FUN w Gdyni. Uczestniczyli w warsztatach z elektryczności oraz tworzenia świeczek. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak tworzą się pioruny, jak przepływa prąd, oraz o zagrożeniach, jakie niesie za sobą elektryczność. Dużą satysfakcję i radość sprawiło dzieciom tworzenie i zdobienie świeczek. Wróciły do szkoły bardzo zadowolone z niespodziankami dla swoich opiekunów!

Przejdź do galerii  EDU-FUN

Monika Rumian, Karolina Lademann

[#1473]  im, 12-04-2017 19:42 
   [SP 9] Lekcja w elektrociepłowni

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Przejdź do galerii  Lekcja w elektrociepłowni

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1476]  jk, 12-04-2017 13:36 
   [II LO] Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych rodzinnych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

II Liceum Ogólnokształcące

 

 

 

[#1470]  am, 12-04-2017 08:24 
   [SP 9] Jastrë - Wielkanoc na Kaszubach

Tak jak nakazuje tradycja, na Jastrë na Kaszëbach nie może zabraknąć kolorowych pisanek, dlatego podczas zajęć j.kaszubskiego wspólnie ozdabialiśmy jajeczka. W tym roku powstały bibułowe arcydzieła, które z dumą zanieśliśmy do naszych domów na Święta.

Edyta Jankowska-Giermek

Przejdź do galerii  Jastrë - Wielkanoc na Kaszubach
[#1469]  egi, 11-04-2017 23:58 
   [SP 9] Gry i zabawy matematyczne w klasie Ia

Jak zachęcić naszych najmłodszych uczniów do nauki matematyki? Oczywiście dzięki zabawom matematycznym poprzez, które uczą się samodzielnego i logicznego myślenia oraz precyzyjnego wyrażania własnych myśli. Nauka liczenia i rachunków nie musi być zajęciem nudnym i monotonnym. Dzieci uczą się dużo chętniej, gdy mogą wykorzystać wiedzę teoretyczną podczas zabawy. Gry matematyczne sprawiają, że nauka staje się przyjemna. Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy Ia uczą się liczenia poprzez dotykanie i manipulowanie przedmiotami – liczmanami. Naszym liczmanem jest makaron, który wykorzystujemy podczas gier i zabaw matematycznych. Włączenie ciekawych gier i zabaw do edukacji matematycznej motywuje ucznia do nauki, kształtuje pozytywne nastawienie do matematyki poprzez zmniejszenie obaw dziecka co do popełnienia błędu, szybsze opanowanie materiału, oceną poziomu wiedzy i umiejętności dokonane w niestresujących warunkach oraz rozwinięcie samodzielności w zakresie rozwiązywanych problemów.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#1477]  im, 11-04-2017 19:13 
   [II LO] Lekcja w elektrociepłowni

Lekcja w elektrociepłowni

Przejdź do galerii  elektrociepłownia

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC  wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska

[#1471]  am, 11-04-2017 15:17 

Dnia 7.10.2014 nasze miasto obchodzi 60 urodziny.
Szczegóły SP 9
Szczegóły II LO

Rumska Karta Dużej Rodziny
Szczegóły ...

14 cze 2016 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 574.257