[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2016 / 2017
 
   [SP 9] Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy certyfikat projektu - „Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja”. Szczegóły informacji na naszym blogu http://szkolapodstawowa9.blogspot.com/

Beata Rossa - Stopczyńska

[#1483]  jk, 25.04.2017 15:46 
   [II LO] DZIEŃ OTWARTY w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

 

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  dzień otwarty3

 

Przejdź do galerii  dzień otwarty2

 

Przejdź do galerii  dzień otwarty

 

24 kwietnia był szczególnym dniem dla naszego liceum, gdyż w naszych progach zawitało wielu znamienitych gości. Dzień Otwarty rozpoczął się wystąpieniem pani dyrektor Lucyny Oglęckiej, która serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami na sali gimnastycznej. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która planuje utworzenie trzech klas pierwszych w roku szk. 2017/18:  

 

  •     klasy o profilu psychologiczno – pedagogicznym pod opieką Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie,
  •     klasy o profilu sportowo – obronnym, pod opieką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  •   klasy o profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo-  medyczne lub politechniczne pod patronatem Akademii Morskiej w Gdyni.

Podczas prezentacji, głos zabrała pani dr Agata Cichocka – wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni oraz absolwenci naszego liceum: Sandra Kurczewska, Dagmara Mikołajewska i Tomasz Dranicki. Przemówienia naszych gości wzbogaciła część artystyczna. Obejrzeliśmy pokazy tańca  zespołu tanecznego II LO, układ taneczny naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej, występ grupy „mundurowych maluchów” przygotowanych przez panią Ewę Wodniczak. Duże wrażenie na zgromadzonych wywarł pokaz grupy mundurowej przygotowany przez pana Zbigniewa Ciesielskiego. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na przygotowanej strzelnicy, uczestniczyć w grach i zabawach na małej sali gimnastycznej, a także zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

 

 

 

 

 

 

 

[#1481]  am, 25.04.2017 14:07 
   [SP 9] Konkurs kaszubski - sukces

Tak, jak w ubiegłym roku uczniowie uczęszczający na lekcje j.kaszubskiego wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowały: Anna Rymon-Lipińska z kl. Ib, Pola Gohr z kl. IIi, Julia Kaczmarek, Maja Winkler, Urszula Giermek z kl. IIIj oraz Julia Damaszke z kl. Vb.

W etapie miejskim zorganizowanym 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury "dziewiątka" zdobyła prawie wszystkie możliwe laury.

W kategorii I - III:

Urszula Giermek, kl. IIIj - I miejsce

Pola Gohr, kl. IIi oraz Maja Winkler, kl. IIIj - III miejsce

II miejsca nie przyznano

 

W kategorii IV - VI:

Julia Damaszke, kl. Vb - I miejsce

 

Ula, Pola oraz Maja reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu, zorganizowanym 24 kwietnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Urszula Giermek zdobyła III miejsce w powiecie

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź do galerii  Konkurs kaszubski - sukces

Edyta Jankowska-Giermek

[#1485]  egi, 24.04.2017 20:00 
   [II LO] III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

21 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentował uczeń klasy II a Nikodem Chwalisz, który wykazał się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawił prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu na Kaszubach.

 

Halina Klajnszmit

[#1479]  am, 24.04.2017 13:33 
   [SP 9] Wycieczka na basen

Zaraz po świętach 19 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę na krytą pływalnię MOSiR w Rumi. Uczniowie obejrzeli basen sportowy oraz zwiedzili miejsca, bez których obiekt nie mógłby istnieć i gdzie wolno przebywać jedynie pracownikom. Mogliśmy obejrzeć pracę skomplikowanych urządzeń: potężnych filtrów do czyszczenia wody, pomp i aparatury do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Dowiedzieliśmy się, że obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, a doskonałą wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z ozonowaniem. Wiemy, że pływalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w urządzenia ułatwiające im korzystanie z obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Hieronima Derdowskiego, orędownika sprawy kaszubskiej. Autora powiedzenia "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" oraz Józefa Wybickiego autora hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i mamie Wojtka za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie oraz przybliżenie tajników pływalni.

Przejdź do galerii  Wycieczka

Iwona Maćkowiak

[#1478]  im, 19.04.2017 19:32 
   [SP 9] Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Ścieżki po Polsce"

W dniu 4 marca 2017 r. odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematyczne "Ścieżki po Polsce" dla uczniów klas I-III. W tym roku do konkursu przystąpiło 93 uczestników z 31 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Manista, Agata Wojciechowska i Adam Tocha.

1. W kategorii indywidualnej zajęli następujące miejsca:

  • Mikołaj Manista – IV miejsce
  • Agata Wojciechowska – wyróżnienie
  • Adam Tocha – wyróżnienie

2. W kategorii zespołowej - IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Elżbieta Idziak

[#1480]  im, 15.04.2017 16:57 
   [SP 9] Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Nasi najmłodsi z oddziału wychowania przedszkolnego D i F wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego EDU - FUN w Gdyni. Uczestniczyli w warsztatach z elektryczności oraz tworzenia świeczek. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak tworzą się pioruny, jak przepływa prąd, oraz o zagrożeniach, jakie niesie za sobą elektryczność. Dużą satysfakcję i radość sprawiło dzieciom tworzenie i zdobienie świeczek. Wróciły do szkoły bardzo zadowolone z niespodziankami dla swoich opiekunów!

Przejdź do galerii  EDU-FUN

Monika Rumian, Karolina Lademann

[#1473]  im, 12.04.2017 19:42 
   [SP 9] Lekcja w elektrociepłowni

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Przejdź do galerii  Lekcja w elektrociepłowni

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1476]  jk, 12.04.2017 13:36 
   [SP 9] Jastrë - Wielkanoc na Kaszubach

Tak jak nakazuje tradycja, na Jastrë na Kaszëbach nie może zabraknąć kolorowych pisanek, dlatego podczas zajęć j.kaszubskiego wspólnie ozdabialiśmy jajeczka. W tym roku powstały bibułowe arcydzieła, które z dumą zanieśliśmy do naszych domów na Święta.

Edyta Jankowska-Giermek

Przejdź do galerii  Jastrë - Wielkanoc na Kaszubach
[#1469]  egi, 11.04.2017 23:58 
   [SP 9] Gry i zabawy matematyczne w klasie Ia

Jak zachęcić naszych najmłodszych uczniów do nauki matematyki? Oczywiście dzięki zabawom matematycznym poprzez, które uczą się samodzielnego i logicznego myślenia oraz precyzyjnego wyrażania własnych myśli. Nauka liczenia i rachunków nie musi być zajęciem nudnym i monotonnym. Dzieci uczą się dużo chętniej, gdy mogą wykorzystać wiedzę teoretyczną podczas zabawy. Gry matematyczne sprawiają, że nauka staje się przyjemna. Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy Ia uczą się liczenia poprzez dotykanie i manipulowanie przedmiotami – liczmanami. Naszym liczmanem jest makaron, który wykorzystujemy podczas gier i zabaw matematycznych. Włączenie ciekawych gier i zabaw do edukacji matematycznej motywuje ucznia do nauki, kształtuje pozytywne nastawienie do matematyki poprzez zmniejszenie obaw dziecka co do popełnienia błędu, szybsze opanowanie materiału, oceną poziomu wiedzy i umiejętności dokonane w niestresujących warunkach oraz rozwinięcie samodzielności w zakresie rozwiązywanych problemów.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#1477]  im, 11.04.2017 19:13 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 976.814