[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2014 / 2015
 
   [II LO] SUKCESY UCZNIÓW LICEUM W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Zestawienie konkursów w klasach I – III LO
w roku szkolnym 2014/2015

Przejdź do galerii  DYPLOMY, SUKCESY 2014/2015

LP

Konkurs

Uczniowie

Lokata

Opiekunowie

1.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Katarzyna Zuba

kl. II a

stypendium

Teresa Kurc

2.

Olimpiada Solidarność "Dwie dekady historii"

Patrycja Wszeborowska kl. II a

Sandra Kurczewska kl. II a

Uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego

15 miejsce

Teresa Brunath

3.

Konkurs Wiedzy o Rumi

Katarzyna Zuba

kl. II a

Weronika Mączka kl. III a

I miejsce

Teresa Brunath

Anna Wiśniewska

5.

Olimpiada Matematyczno - Fizyczna

Natalia Dawidowska kl. I b

Sebastian Olchowik kl. III a

N. Dawidowska zakwalifikowała się do II etapu

Aleksandra Andrachiewicz

Lucyna Szyszka

6.

Przegląd Małych Form Teatralnych

N. Dawidowska kl. I b

D. Popowski kl. II b

E. Kwiatek kl. II b

A. Kowalski kl. II b

D. Malecki kl. II b

P. Zwolińska kl. II b

grudzień 2014

Marzenna Taube

Małgorzata Słowińska

7.

Powiatowy Przegląd Krótkich Filmów o Uzależnieniach

P. Oczk kl. II b

E. Kwiatek kl. II b

P. Zwolińska kl. II b

III miejsce etap powiatowy

Marzenna Taube

Monika Pranczke

8.

Konkurs Poezji i Pieśni J. Kaczmarskiego

Oskar Miśniakiewicz kl. I b

wyróżnienie

Marzenna Taube

9.

Konkurs „Pokaż nam język”

Wiktoria Pawłowska kl. III a

Katarzyna Zuba kl. II b

Uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego

Magdalena Pyszyńska

Jolanta Władkowska

Justyna Szymańska

10.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Fox

21 uczniów

Ewa Topa

Katarzyna Zuba

Uczennice z najwyższą liczba punktów

Magdalena Pyszyńska

11.

Konkurs „Super Bowl”

V edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Ewelina Nierzwicka III b

Wiktoria Pawłowska IIIa

Uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego

Magdalena Pyszyńska

Jolanta Władkowska

Justyna Szymańska

12.

XVII Powiatowy Festiwal Poezji w Języku Angielskim

Aleksandra Hinc kl. II b

wyróżnienie

Jolanta Władkowska

13.

III Wojewódzki Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „English for Fun”

Aleksandra Hinc kl. II b

I miejsce

Jolanta Władkowska

14.

IV edycja Powiatowego Konkursu Piosenki „Miłość niejeden zna smak”

Aleksandra Hinc kl. II b

II miejsce

Monika Pranczke

15.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Szymborska w oczach młodych Pomorzan”

Oskar Miśniakiewicz kl. I b

Paulina Sosińska kl. I b

Zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego

I miejsce w kategorii praca plastyczna

Monika Pranczke

16.

I etap VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”

23 uczniów

Ewelina Kwiatek kl. II b

Dominika Smentoch kl. I b

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu II

etap III i finał

4 miejsce

29 miejsce

Agata Flisiak

Anna Młodzikowska – Zachar

Monika Pranczke

17.

Kangur Matematyczny

uczniowie liceum

marzec 2015

Marek Cierocki

18.

Ogólnopolski konkurs literacki na esej ,,Polskość”.

Kamila Siewert kl. Ia

Finalista

Dorota Dubiel-Stojek

19.

Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

Uczniowie klas III

etap powiatowy

Monika Suchomska

20.

Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

A. Wilczyńska II a

B. Przewoźna III a

K. Baranowska II a

K. Zalewska III b

M. Grzenia I b

K. Szudy II a

D. Rochna II a

A. Chylińska III b

I miejsce finał powiatowy,

półfinał wojewódzki – II miejsce

Katarzyna Świątek - Trościanko

Anna Brodacka

21.

Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców

A. Kowalski II b

K. Piechota II b

D. Malecki II b

D. Popowski II b

A. Erlich II b

R. Woźniak II b

K. Rosiński III a

D. Parchem II b

VI miejsce finał powiatowy

Katarzyna Świątek - Trościanko

22.

VII Otwarty Amatorski Turniej Teatralno – Kabaretowy

„Wieżowisko” międzynarodowy

Dominika Biniek kl. II b

Ewelina Kwiatek kl. II b

Patrycja Zwolińska kl. II b

Martyna Chmura kl. II a

Oskar Miśniakiewicz kl. I b

Aleksandra Hinc kl. II b

Wyróżnienie

Monika Pranczke

23.

IV Pomorski Festiwal Piosenki Filmowej w Języku Angielskim

Aleksandra Hinc kl. II b

Grand Prix

Jolanta Władkowska

24.

Lider Lokalnej Ekologii

kl. II i III – P. U. Przyroda

Tytuł laureata rejonowego

Katarzyna Strumnik - Drabińska

25.

Niska emisja, czyli czym oddychasz?

kl. II – P. U. Przyroda

Tytuł laureata ogólnopolskiego

Katarzyna Strumnik - Drabińska

26.

Konkurs plastyczny S.U.

„Trzy rzeczy zostały z raju, gwiazdy, kwiaty i uśmiech dziecka”

Wiktoria Górska kl. I b

I miejsce

Aleksandra Andrachiewicz

Anna Wiśniewska

27.

II Ogólnopolski Konkurs Literacki

„O Złote Pióro Wójta Gminy Wejherowo”

Kamila Siewert kl. I a

Natalia Rogowska kl. II a

Patrycja Wszeborowska kl. II a

Udział

Wyróżnienie

Laureat

Dorota Dubiel - Stojek

28.

Ogólnopolski Konkurs Literacki

„Podróżuj, śnij, odkrywaj”

Kamila Siewert kl. I a

Natalia Rogowska kl. II a

Patrycja Wszeborowska kl. II a

Udział w finale

Dorota Dubiel - Stojek

29.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Kamila Siewert kl. I a

Ewa Topa kl. I a

Magdalena Nowak kl. II a

Małgorzata Cieloszczyk kl. II a

I miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce

Dorota Dubiel - Stojek

30.

35 lat Solidarności

Miejski Konkurs Wiedzy Historycznej „ Tak się zaczęło”

Patrycja Wszeborowska kl. II a

Laureat

Teresa Brunath

Anna Wiśniewska

31

35 lat Solidarności

Miejski Konkurs Literacko – Plastyczny „Tak Cię widzę Polsko”

Martyna Chmura kl. II b

Paulina Krauze kl.

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Teresa Brunath

Anna Wiśniewska

Anna Młodzikowska - Zachar

[#675]  am, 27-06-2015 08:45 
   [II LO] II Konkurs Literacki ,,O Złote Pióro Wójta Wejherowa”.

Złote pióro i wyróżnienie w konkursie literackim

Przejdź do galerii  złote pióro

19 czerwca br. uczennice klasy II a Patrycja Wszeborowska i Natalia Rogocka otrzymały nagrody

w II Konkursie Literackim ,,O Złote Pióro Wójta Wejherowa”.

Przyznano dwa wyróżnienia i nagrodę główną w postaci statuetki dla laureata konkursu. Natalia otrzymała pierwsze wyróżnienie za opowiadanie pt.: Nostalgia anioła, a Patrycja została laureatką konkursu za opowiadanie pt.:  Powrót brata  i otrzymała przepiękne ,,Złote pióro”.

Sukces uczennic jest tym większy, że napłynęło ok. 350 prac z całej Polski a nawet z Niemiec. Gratulujemy zwycięstwa i z niecierpliwością oczekujemy następnych sukcesów literackich.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Dorota Dubiel – Stojek, nauczyciel języka polskiego.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#673]  am, 22-06-2015 21:16 
   [II LO] LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

LIDER LOKALNEJ EKOLOGII 2014/2015

Nasza szkoła, za podejmowanie licznych działań w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa ekologicznego, otrzymała honorowy tytuł

Lidera Lokalnej Ekologii 2014/2015.

Nagrodę przyznał Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Koordynatorem projektu w naszym liceum jest pani Katarzyna Strumnik – Drabińska, nauczyciel chemii i przyrody. Jest to już kolejna statuetka – kryształowa kula, ponieważ nasze liceum aktywnie współpracuje z KZG i corocznie włącza się do akcji na rzecz ekologii. Nagrodę 17 czerwca b.r. odebrała pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka.

Anna Młodzikowska - Zachar 

[#670]  am, 19-06-2015 21:44 
   [SP 9] Sztafety Olimpijskie

W dniu 19.06.15 uczniowie naszej szkoły wystartowali w "Sztafetach Olimpijskich"na stadionie MOSiR  w Rumi.Sztafeta taka składa się z 4 zawodników, którzy kolejno biegną dystanse : 800m, 400m, 200m, 200m. Wyniki:

  • Dziewczęta: Kl.4-1miejsce, Klasy 5- 1 miejsce, klasy 6-1 miejsce
  • Chłopcy: Klasy 4 -2 miejsce, klasy 5-3 miejsce, klasy 6- 2miejsce.

Na stadionie odbyły się również zawody w Rugby Tag, w których "9" wywalczyła 2 miejsce.
Nasi najmniejsi sportowcy z klas 1-ych również w tym dniu rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z rumskich szkół. Bawili się świetnie i wspaniale wystąpili we wszystkich konkurencjach sportowych.

Przejdź do galerii  Sztafety Olimpijskie

Opiekunowie: Anna Brodacka, Katarzyna Świątek-Trościanko, Joanna Grotha, Agata Szarmach, Joanna Jans

[#669]  ks, 19-06-2015 13:32 
   [SP 9] Ostatnie zajecia na basenie w roku szkolnym 2014/15
Przejdź do galerii  Zabawy na pływalni
[#661]  ks, 17-06-2015 20:21 
   [II LO] IV POMORSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

IV  POMORSKI  KONKURS  PIOSENKI  ANGIELSKIEJ

„MUZYKA  FILMOWA”

 

6 czerwca odbył się w Gdyni IV Pomorski Konkurs Piosenki Angielskiej „Muzyka Filmowa”, pod patronatem honorowym pana Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni.

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Hinc zdobyła nagrodę główną konkursu – Grand Prix, za wykonanie piosenki „I dreamed a dream” z filmu „ Les Miserables” – Nędznicy.

W konkursie wzięło udział 40 uczestników z całego województwa. Występowali oni w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było zaprezentowanie piosenki w języku angielskim.
Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, wzbogacanie leksyki, budzenie wiary we własne siły i talent.
Jury oceniało: poprawność językową i dykcję, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs ten jest na liście imprez wojewódzkich Kuratorium Oświaty w Gdańsku na rok szkolny 2014/2015.
Opiekunem Oli była pani Jolanta Władkowska, nauczyciel języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#654]  am, 09-06-2015 21:36 
   [SP 9] Projekt szkół borchardtowskich

Dnia 22 maja 2015 roku w sali Domu Kultury „Janowo” odbył się uroczysty finał projektu edukacyjnego „Hej Żeglarzu…”.
Celem projektu było zainteresowanie uczniów tematyką morską, rozbudzanie szacunku i ciekawości praca ludzi morza, rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych i umacnianie wiary we własne możliwości.

Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Rumi pan Michał Pasieczny, który wraz z Radą Rodziców ufundował atrakcyjne nagrody

W ramach projektu „Hej Żeglarzu…” organizowane były, w dwóch kategoriach wiekowych: konkurs plastyczny, konkurs literacki oraz konkurs muzyczny.

Laureaci:

Konkurs plastyczny:

Kategoria klasy I- III
1. Natalia Rożek kl. Ih ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
2. Julita Formella kl. Ib z Zespołu Kształcenia i wychowania w Strzebielinie
3. Oliwia Usdrowska kl. Ij ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

Kategoria klasy IV- VI
1. Nikola Turulska kl. Vd ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi 
2. Wiktoria Mrozowska kl. Vb ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
3. Monika Kacperczyk kl. Vb ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

Konkurs literacki:

Kategoria klasy I- III
1. Iga Leszczyńska kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
2. Paulina Iwaszkiewicz kl. IIIa z Zespołu Kształcenia i wychowania w Strzebielinie
3. Patryk Rybicki kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

Kategoria klasy IV- VI
1. Karolina Bajer kl. VI ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
2. Zuzia Ryduchowska kl. VI ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
3. Klaudia Pacek kl. VI ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

Konkurs muzyczny:

1. Malwina Ślusarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni/ Karina Gęsicka ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
2. „Wilczki Morskie” ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni/ „Ortoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
3. Kacper Dominikowski ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi/ Zespół instrumentalny ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

Przejdź do galerii  Projekt szkół borchardtowskich

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

szkolny koordynator projektu Joanna Jahns

[#653]  ewg, 09-06-2015 09:27 
   [SP 9] VI Mistrzostwa Rumi w pływaniu

TTM - W Rumi pływały podstawówki

[#652]  ks, 08-06-2015 15:46 
   [SP 9] Turniej Borchardtowski na

W dniu 28 maja 2015 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły z klas I-III uczestniczyła w VIII Turnieju Borchardtowskim organizowanym przez Szkołę Podstawowa Nr 40 w Gdyni.
Turniej odbywał się na pokładzie "Daru Pomorza "- obecnie statku- muzeum.
W turnieju uczestniczyły szkoły noszące imię kapitana żeglugi wielkiej Karola Olgierda Borchardta : z Gdyni, Z Gdańska, ze Strzebielina oraz my.
Należało wykazać się doskonała znajomością życiorysu Patrona,terminologii morskiej a także wiedza dotycząca fauny i flory Bałtyku.Rywalizacja była zacięta, ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Walczyli dzielnie: Mikołaj Manista kl. 1f, Mateusz Sadowski  kl.2, Katarzyna Mach kl.3e, Jan Banach kl. 2d, Anna Jastrzębska kl. 3e

Po turnieju wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom nagrodzonym w konkursie plastycznym "Kapitan Borchardt i transatlantyki".
Nasi uczniowie zdobyli miejsca:
W kategorii klas pierwszych:
II miejsce Maria Piter kl. 1e
Wyróżnienie Kamil Janicki kl1e,
                     Julia Łęgowska kl. 1e
W kategorii klas trzecich:
I miejsce Lena Miotk-Rogoś kl. 3f
Wyróżnienie Aleksandra Remisiewicz kl. 3f

Soczek i czekoladowy wafelek dodały nam sił.
Rywalizację uprzyjemniały nam utwory prezentowane przez orkiestrę dętą ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi pod batutą niezastąpionego pana Jana Skałbani.

Przejdź do galerii  Turniej Borchardtowski

Ahoj, do zobaczenia za rok:) 

Sylwia Jerzyk i Genowefa Dąbrowska

[#650]  ewg, 07-06-2015 23:58 
   [SP 9] FINAŁ KONKURSU „ RODNO MOWA”

W dniach 30-31 maja 2015r. w Chmielnie odbył się 44 finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”. Do rywalizacji przystąpiło 51 recytatorów. Uczestnicy zmagań na słowa rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Występy oceniało jury w składzie : prof. Edward Breza, ks. Sławomir Drzeżdżon, dr Hanna Makurat, Bożena Ugowska i Tomasz Fopke.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ij Ula Giermek

GRATULUJEMY !
Życzymy dalszych sukcesów.

Wioletta Peck- Stypułkowska

[#648]  jk, 30-05-2015 15:01 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 750.189